System ogrzewania powietrze-powietrze

System ogrzewania powietrze-powietrze: zalety i wady

Szukając rozwiązania grzewczego do domu, jednym z najpopularniejszych wyborów na Śląsku jest system ogrzewania powietrze-powietrze. To niezawodny i skuteczny sposób na rozwiązanie problemu ogrzewania domu. Dlatego rozważając zakup tego systemu warto zastanowić się, jak on działa, jakie są jego zalety i wady.

Jak to działa?

System ogrzewania powietrze-powietrze jest czasami mylony z systemem ogrzewania powietrze-woda. Są to dość podobne systemy, ale zasada ich działania jest inna. Na przykład system powietrzno-wodny działa w taki sposób, że zimne powietrze jest pobierane z zewnątrz, a przepuszczane przez inne urządzenia staje się ciepłem. Na przykład poprzez grzejniki zainstalowane w domu lub podgrzewane podłogi. Jest to możliwe, ponieważ system jednocześnie przygotowuje ciepłą wodę. To największa różnica między tym systemem a rozwiązaniami air-to-air.

split i multisplit Nakło Śląskie
split i multisplit Nakło Śląskie

Systemy ogrzewania powietrze-powietrze również składają się z jednostek wewnętrznych i zewnętrznych, a także wykorzystują powietrze z zewnątrz, ale działają nieco inaczej. Powietrze jest pobierane z zewnątrz, ogrzewane w trakcie przechodzenia przez systemy i wprowadzane do pomieszczeń w wymaganej temperaturze.

Ekologiczne rozwiązanie

Jedną z najważniejszych zalet, dlaczego coraz więcej osób wybiera tego typu systemy i pompy ciepła, jest to, że system powietrze-powietrze jest przyjazny dla przyrody. Jest to system ekonomiczny i niezawodny. Nie uwalnia Co2 do środowiska, dlatego system ten jest bardzo często instalowany w nowych, nowoczesnych domach. Jest również wybierany przy tworzeniu budynków o wysokiej klasie energetycznej. Pompa powietrza działa wydajnie, cicho i pomaga zaoszczędzić do 70%. koszty ogrzewania.

Ponadto system nie zajmuje dużo miejsca. Nie ma już potrzeby posiadania oddzielnego pomieszczenia do ogrzewania w domu. Pompę ciepła powietrze-powietrze można zamontować w dowolnym pomieszczeniu w domu, a jeśli wybierzesz odpowiednie miejsce, nawet nie przyciągnie Twojej uwagi.

Nadaje się do wszystkich typów domów

Bardzo często uważa się, że pompy ciepła powietrze-powietrze można zainstalować tylko we własnym domu. To jednak nieprawda. Coraz więcej mieszkańców mieszkań interesuje się również systemem ogrzewania powietrze-powietrze i chętnie instaluje go w bloku. W tym celu wystarczy uzyskać pozwolenie na zainstalowanie zewnętrznej pompy. Jeśli jednak nie jest to możliwe, pompy są już dostępne na rynku bez tej jednostki zewnętrznej.

System powietrze-powietrze można wygodnie zainstalować zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. System będzie w stanie ogrzewać wszystkie pomieszczenia, jeśli moc pompy zostanie dobrana prawidłowo. W tym celu powinieneś skonsultować się z profesjonalnymi sprzedawcami, aby wybrać urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania.

Jedyny minus

Bardzo często kupujący, szukając odpowiedniego rozwiązania grzewczego dla swojego domu, zastanawiają się, jakie są zalety i wady takiego lub innego urządzenia. Ci, którzy już wypróbowali te pompy wiedzą, że system ogrzewania powietrze-powietrze to rozwiązanie, które naprawdę kusi do zakupu tego systemu, ale wydaje się, że wad prawie nie ma. Jedyną wadą, o której można by wspomnieć, jest cena. Niektórzy obawiają się, że system jest drogi. W celu obniżenia kosztów ogrzewania należy zamówić usługę ocieplanie pianką PUR Kielce.

Należy pamiętać o prawidłowym ociepleniu oraz izolacji wyłazów dachowych , świetlików dachowych oraz innego rodzaju okien dachowych.

Montaż pompy ciepła w Zabrzu Śląskie
Montaż pompy ciepła w Zabrzu Śląskie

Należy jednak pamiętać, że jest to inwestycja długoterminowa. Jak już wspomniano, zakup tego systemu pozwoli zaoszczędzić koszty ogrzewania i energii elektrycznej, dzięki czemu od razu będziesz cieszyć się lepszą jakością życia. Na rynku dostępne są również różne ceny i oferty. A warto też skorzystać z zakupu na raty lub przyjrzeć się rekompensatom przyznawanym przez państwo, z których mogą skorzystać nabywcy, którzy kupują tego typu systemy grzewcze.