Dotacje na montaż pomp ciepła oraz klimatyzacji

Nasza firma oferuje wsparcie w uzyskaniu dofinansowania na pompy ciepła oraz klimatyzację, co może pomóc w obniżeniu kosztów inwestycji. Firma takie GreenKW może pomóc swym klientom w uzyskaniu dotacji. Oferujemy także bezpłatną pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z uzyskaniem dofinansowania.

Aktualnie dotacje dla pomp ciepła są dostępne dla różnych typów pomp, takich jak:

 • powietrzne pompy ciepła
 • gruntowe pompy ciepła
 • wodne pompy ciepła
 • hybrydowe pompy ciepła

Dotacje są uzależnione od konkretnych programów dofinansowania i ich wymagań. Jednym z takich programów jest Czyste Powietrze, który obejmuje dofinansowanie na zakup i montaż pomp ciepła oraz systemów klimatyzacji z funkcją grzania , ale istnieją również inne programy. Warto więc dokładnie przebadać konkretne programy i ich wymagania, aby uzyskać dokładną informację o tym, jakie pompy ciepła są kwalifikowalne do dotacji. Można również skonsultować te sprawę z naszą firmą GreenKW.

Nasza firmy montująca pompy ciepła pomaga w uzyskaniu dotacji na instalację takiej pompy na kilka sposobów:

 • Informacja o programach dotacyjnych: Firmy mogą poinformować swoich klientów o dostępnych programach dotacyjnych, w tym o wymaganiach i procedurach aplikacji. Mogą też pomóc w wypełnieniu formularzy aplikacyjnych.
 • Pomoc w sporządzeniu dokumentacji: Aby uzyskać dotację, klient musi złożyć dokumentację potwierdzającą zgodność z wymaganiami programu dotacyjnego. Firmy mogą pomóc w przygotowaniu dokumentów, takich jak rachunki za pompę ciepła, faktury za instalację, protokoły odbioru, itp.
 • Montaż pomp ciepła spełniających wymagania: Aby otrzymać dotację, klient musi zainstalować pompę ciepła, która spełnia wymagania programu dotacyjnego. Firmy montujące pompy ciepła mogą doradzić klientom w wyborze odpowiedniego modelu pompy, który spełni wymagania programu dotacyjnego.
pomoc w pozyskaniu finansowania z dotacji na zakup pomp ciepła
pomoc w pozyskaniu finansowania z dotacji na zakup pomp ciepła

Dotacje z których można skorzystać przy zakupie i montażu pomp ciepła oraz klimatyzacji

W Polsce istnieją różne programy dotacyjne, które wspierają inwestycje w instalacje pomp ciepła oraz klimatyzacji. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów z których korzystają nasi klienci:

Program „Czyste Powietrze” – skierowany do właścicieli domów jednorodzinnych oraz mieszkańców bloków mieszkalnych. Program ten obejmuje dofinansowanie m.in. zakupu i montażu urządzeń związanych z termomodernizacją, w tym również pomp ciepła oraz klimatyzacji.

Program „Mój Prąd” – skierowany do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą zainstalować na swojej posesji elektrownię słoneczną. W ramach programu można otrzymać dotację na zakup i montaż pompy ciepła, która będzie służyć do ogrzewania budynku.

Program „Prosument” – skierowany do przedsiębiorców, którzy produkują energię elektryczną z wykorzystaniem źródeł odnawialnych. W ramach programu można otrzymać dotację na zakup i montaż urządzeń do produkcji i magazynowania energii, w tym również pomp ciepła i klimatyzacji.

Program „Czyste Powietrze dla Firm” – skierowany do przedsiębiorców, którzy chcą zmodernizować swoje budynki pod kątem efektywności energetycznej. Program ten obejmuje m.in. dofinansowanie zakupu i montażu urządzeń związanych z ogrzewaniem i klimatyzacją, w tym pomp ciepła.

Warto jednak pamiętać, że programy dotacyjne mają różne warunki i kryteria, które muszą być spełnione, aby otrzymać dofinansowanie. Wszystkie szczegóły dotyczące programów możesz pozyskać u naszych konsultantów, zachęcamy do kontaktu telefonicznego: 602 232 848

W jaki sposób można uzasadnić zakup oraz montaż pompy w ramach dotacji

Aby uzasadnić dotację na zakup i montaż pompy ciepła, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, takich jak:

 • Oszczędność energiipompa ciepła jest urządzeniem o bardzo wysokiej efektywności energetycznej, co oznacza, że zużywa znacznie mniej energii niż tradycyjne źródła ogrzewania, takie jak np. kotły gazowe. Dzięki temu można zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, co wpłynie pozytywnie na budżet domowy lub firmowy.
 • Korzyści ekologiczne – pompa ciepła jest urządzeniem ekologicznym, ponieważ wykorzystuje energię cieplną z otoczenia (np. powietrza, wody) i zamienia ją na ciepło do ogrzewania budynku. Dzięki temu nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery i przyczynia się do poprawy jakości powietrza.
 • Wymiana starych urządzeń – jeśli w budynku funkcjonuje już stary i nieefektywny system ogrzewania, który wymaga wymiany, instalacja pompy ciepła może być dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu można uniknąć kosztów naprawy i modernizacji istniejącego systemu, a jednocześnie zwiększyć jego efektywność energetyczną.
 • Dostępność programów dotacyjnych – jak już wcześniej wspomniano, w Polsce istnieje wiele programów dotacyjnych, które umożliwiają uzyskanie dofinansowania na zakup i montaż pomp ciepła. W związku z tym, inwestycja ta może być opłacalna finansowo i przyczynić się do obniżenia kosztów ogrzewania.

Podsumowując, uzasadnienie dotacji na zakup i montaż pompy ciepła można opierać na argumentach ekonomicznych, ekologicznych oraz dostępności programów dotacyjnych. Ważne jest jednak, aby przed podjęciem decyzji o inwestycji, dokładnie przeanalizować koszty oraz korzyści związane z instalacją pompy ciepła.