Instalacje FotowoltaiczneZadzwoń do nas a chętnie odpowiemy na wszelkie pytania: 602 232 848 , 696 504 304

Usługi GreenKw - klimatyzacje, wentylacje, rekuperacja, fotowoltaika, pompy ciepła, ogrzewanie

Zapraszamy do kontaktu!

Michał 602 232 848 / Marcin 696 504 304

GREEN KW MARCIN WOJTYNEK
42 – ­600 Tarnowskie Góry, Powstańców Śląskich 16, lok. 4


Obsługujemy Śląsk: Pyskowice, Zabrze, Gliwice, Tarnowskie Góry, Bytom, Miasteczko Śląskie, Zbrosławice, Chorzów, Ruda Śląska, Lubliniec

[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”4.16″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row admin_label=”row” _builder_version=”4.16″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.16″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text admin_label=”Text” _builder_version=”4.22.2″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″ global_colors_info=”{}” sticky_enabled=”0″]

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE, PANELE SŁONECZNE ŚLĄSK

Kiedy zaczynaliśmy w 2010 roku, energia odnawialna była owiana różnymi mitami i budziła wiele pytań. Cierpliwie i konsekwentnie pracujemy, aby móc odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z energią odnawialną, aby pomóc Państwu w realizacji projektów osobistych i biznesowych.

Energia słoneczna jest uznawana za przyszłość alternatywnych źródeł energii. Jest jednym z najczystszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska. Również – i jeden z najtańszych.

Nasza wykwalifikowana firma jest gotowa pomóc we wszystkich kwestiach projektowania, montażu i konserwacji elektrowni słonecznych. Również – do wykonywania uziemień elektrowni słonecznych, instalacji elektrycznych i stacji ładowania samochodów.

Panele fotowoltaiczne słoneczne

Technologia paneli fotowoltaicznych słonecznych ewoluuje w ukierunkowany sposób i szybko zyskuje na popularności. Stałym celem jest maksymalizacja jego wydajności i obniżenie kosztów w celu obniżenia kosztów sprzętu, czyniąc go jeszcze szerzej dostępnym.

Pomimo znacznego postępu technologicznego, podstawowa konstrukcja paneli fotowoltaicznych nie zmieniła się na przestrzeni lat. Większość najbardziej wydajnych paneli fotowoltaicznych składa się z szeregu krystalicznych elementów krzemowych umieszczonych między przednią szybą a tylnym polimerowym tworzywem sztucznym wzmocnionym aluminiową ramą.

Krystaliczne ogniwa słoneczne z krzemu są obecnie najbardziej powszechnymi i wydajnymi technologiami energii słonecznej. Panele fotowoltaiczne słoneczne są produkowane z sześciu głównych komponentów:

  • Szkło hartowane (grubość od 3 do 4 mm),
  • krzemowe ogniwa fotowoltaiczne,
  • anodowana aluminiowa rama,
  • specjalna warstwa polimerowa EVA,
  • Dolna pokrywa z polimerów i tworzyw sztucznych,
  • Puszka przyłączeniowa – diody i złącza.

Statystyki pokazują, że panele fotowoltaiczne stają się coraz bardziej przystępne cenowo, więc konsumenci nie muszą już oszczędzać kosztem jakości i niezawodności.

GreenKW posiada wszelkie uprawnienia do wykonania projektu, instalacji, konserwacji i innych prac związanych z tymi czynnościami. Potwierdzają to nasze certyfikaty potwierdzające kwalifikacje naszego zespołu.

Ponadto członkowie naszego zespołu corocznie aktualizują swoją wiedzę na seminariach i szkoleniach nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Kładziemy nacisk nie tylko na wiedzę zawodową, ale również na wspólne cechy ludzkie, dlatego zachęcamy pracowników firmy do doskonalenia swojej wiedzy komunikacyjnej i zarządczej.

Czym jest fotowoltaika (PV)?

Fotowoltaika zamienia światło słoneczne bezpośrednio na energię elektryczną. Źródłem energii jest słońce. System fotowoltaiczny możesz ustawić na dachu lub tarasie. Składa się zasadniczo z modułów słonecznych. Zawarte w nich ogniwa słoneczne pochłaniają światło słoneczne i zamieniają je w energię elektryczną za pomocą falownika. Wiele prywatnych gospodarstw domowych korzysta obecnie z energii odnawialnej. Są to nie tylko konsumenci energii elektrycznej, ale także producenci, tzw. prosumenci.

Kto może zainstalować system fotowoltaiczny?

W zasadzie każda osoba prywatna i każda firma może zakupić system fotowoltaiczny (system PV). W pojedynczych przypadkach zależy to jednak od Twoich warunków mieszkaniowych: Jako właściciel w domu jedno- lub dwurodzinnym zazwyczaj możesz podjąć tę decyzję samodzielnie.

Teoretycznie możesz samodzielnie umieścić moduły fotowoltaiczne na dachu. Eksperci odradzają to jednak, ponieważ producenci uzależniają swoje wieloletnie gwarancje od profesjonalnego montażu. Podłączenie do domowej instalacji elektrycznej i sieci energetycznej i tak musi wykonać elektryk.

Kiedy opłaca się instalacja fotowoltaiczna?

To, czy system solarny jest odpowiedni dla Ciebie, zależy od Twoich osobistych celów. Jeśli chcesz zrobić coś dla środowiska, odpowiedź jest jasna: tak!

Ale systemy fotowoltaiczne są również opłacalne z czysto ekonomicznego punktu widzenia. Obecnie powszechnie wykorzystuje się część energii słonecznej z samego dachu. Dlatego ważnym czynnikiem jest zużycie energii. Im więcej energii słonecznej sam zużyjesz, tym szybciej system słoneczny się zwróci. Bo za prąd z dachu trzeba zapłacić znacznie mniej niż za prąd z sieci. Nawiasem mówiąc, możesz zwiększyć swój stopień samowystarczalności dzięki energii elektrycznej z dachu domu, czyli uniezależnić się od dostawcy energii elektrycznej.

Możesz wprowadzić energię elektryczną z systemu fotowoltaicznego, której sam nie używasz, do sieci publicznej.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]