klimatyzacja w salonie

Wskazówki Firmy GreenKW dotyczące wyboru klimatyzatora do salonu w domu lub mieszkaniu


W pracowite letnie dni nawet otwarte okna nie zapewniają tyle świeżości, ile byśmy chcieli. Wręcz przeciwnie, często otwierając okno w domu, robi się jeszcze bardziej duszno. Do walki z wyczerpującym ciepłem wykorzystywane są nowoczesne klimatyzatory takich firm jak Haier, Innova, Kaisai, Fujitsu, LG, Rotenso, Sinclair, które wyróżniając się uniwersalnym zastosowaniem, stają się praktycznym rozwiązaniem na każdą porę roku – gdy pogoda za oknem się ochłodzi, klimatyzator stanie się doskonałym źródłem ciepła.

Zobacz naszą ofertę montażu klimatyzatorów w salonach: https://greenkw.pl/montaz-klimatyzatorow/

Firma GreenKW ( Michał 602 232 848, Marcin 696 504 304 ) świadczy swoje usługi na terenie całego Śląska. Ze względu na lokalizację najwięcej montazy klimatyzacji wykonujemy w okolicach miejscowości: Gliwice, Bytom, Orzech, Tarnowskie Góry, Zbrosławice, Miasteczko Śląskie.


Rosnące potrzeby nabywców zachęcają producentów do poszukiwania coraz nowocześniejszych rozwiązań klimatyzacyjnych, dlatego wybór klimatyzatorów jest dziś naprawdę duży. Sprzęt może różnić się funkcjonalnością, przeznaczeniem, mocą i innymi parametrami, więc wybór odpowiedniego klimatyzatora może stać się poważnym wyzwaniem. Aby nie zgubić się w bogatej ofercie, specjaliści GreenKW udzielają kilku krótkich wskazówek, jak wybrać odpowiedni klimatyzator do swojego domu.

klimatyzacja w salonie
Klimatyzacja w Salonie
 1. Główna funkcja
  Wraz z rozwojem technologii nowoczesne klimatyzatory nie tylko chłodzą, ale także grzeją. Sprzęt tego typu ma tak dużą moc, że w określonych sytuacjach może służyć jako podstawowe urządzenie do ogrzewania domu. Eksperci GreenKW podkreślają, że „wszystkie nowoczesne klimatyzatory mogą zarówno chłodzić, jak i ogrzewać dom, ale należy ocenić, czy będzie on głównym źródłem ciepła, czy pomocniczym w okresie zimowym”, takim jak system powietrze-powietrze ., w porównaniu do układu powietrzno-wodnego, charakteryzuje się niższymi kosztami instalacji, co czyni go doskonałym wyborem dla osób chcących połączyć klimatyzator z innymi źródłami ciepła. Innymi słowy, należy pamiętać, że wybór klimatyzatorów może się różnić w zależności od przestrzeni i potrzeb ludności. Jeśli szukasz optymalnej opcji, zalecamy skonsultowanie się z profesjonalistami, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, udzielą szczegółowych porad i zapewnią najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla Twojego domu.
 2. Moc
  Klimatyzatory różnią się mocą, więc zdecydowanie nie warto przepłacać za ultrawydajny model, który zużyje w domu tylko połowę swojej mocy, i oczywiście prawdopodobnie nie będziesz zadowolony, jeśli zapłacisz za powietrze odżywka, aby dowiedzieć się, że brakuje jej mocy do ostygnięcia.
  Aby uniknąć przykrych niespodzianek, należy najpierw zaplanować lokalizację, w której klimatyzator zostanie zainstalowany. Rodzaj lub kształt klimatyzatora, który wybierzesz, będzie również zależał od konkretnego układu pomieszczenia. Ważne jest również, aby pamiętać o designie – klimatyzator musi pasować do rozwiązań wnętrza i ogólnego nastroju panującego w domu.
  „Klimatyzatory 2,5-3,5 kW o mocy wystarczającej do schłodzenia salonu są zwykle kupowane, ale warto też rozważyć nieco mocniejszy model, który zapewni cichszą pracę, jeśli jego moc nie zostanie w pełni wykorzystana. Oczywiście konkretne rozwiązanie może różnić się od twoich potrzeb i warunków zewnętrznych ”- mówi Marcin, dyrektor generalny GreenKW. „T. tak. kupując klimatyzator, należy wziąć pod uwagę wielkość lokalu, ocenić, w którym kierunku skierowane są okna, jaka jest ich powierzchnia, a także – jakie są inne źródła ciepła, ile tu osób itp. ”
 3. Typ
  SINGLE-SPLIT to system klimatyzacji składający się z jednej jednostki zewnętrznej i jednej jednostki wewnętrznej. System single-split nie wymaga dużych inwestycji, jest łatwy i prosty w instalacji i obsłudze. System ten jest idealnym wyborem do chłodzenia jednego pomieszczenia, idealny do mieszkania. System jest wygodnie sterowany zdalnie.
  MULTI-SPLIT to system służący do chłodzenia kilku oddzielnych pomieszczeń w mieszkaniu lub domu. System multi-split składa się z jednego bloku zewnętrznego i kilku bloków wewnętrznych, dzięki czemu elewacja jest rozładowywana i oszczędza pieniądze. To prawda, że ​​instalacja Multi-split wymaga orurowania.
  VRF to system zmiennego przepływu czynnika chłodniczego, którego główną zaletą jest możliwość podłączenia jednej jednostki zewnętrznej do kilku jednostek wewnętrznych. Systemy VRF są stosowane w dużych budynkach, takich jak biura. Systemy te umożliwiają sterowanie pracą każdej jednostki wewnętrznej bez zmiany parametrów pozostałych jednostek.
  Klimatyzatory mobilne to małe, mobilne klimatyzatory, które nie wymagają skomplikowanych prac instalacyjnych. Modele te są idealne dla osób, które wynajmują dom lub planują wkrótce przeprowadzić się. Niestety, takie klimatyzatory zwykle wymagają sporo konserwacji i pracują głośno, a do usunięcia ciepłego powietrza trzeba będzie samodzielnie przepuścić wąż, np. przez okno.
  Klimatyzatory są również podzielone na poszczególne typy w zależności od sposobu ich montażu. Najpopularniejsze są klimatyzatory ścienne, montowany na ścianie. Są to klimatyzatory dwuczęściowe, których część wewnętrzna jest montowana wewnątrz, a część zewnętrzna – na dachu, balkonie lub innej przestrzeni zewnętrznej. Klimatyzatory kanałowe (kanałowe) montowane są w sufitach wentylacyjnych w sufitach podwieszanych. Zewnętrzna część montowana jest na zewnątrz, a wnętrze na suficie podwieszanym, dzięki czemu zamontowany klimatyzator nie uszkadza widoku wnętrza, gdyż jest niewidoczny. Klimatyzatory kasetonowe montowane są również na sufitach podwieszanych, a ich zewnętrzna część montowana jest na zewnątrz. Klimatyzatory sufitowe są instalowane pod sufitem lub tuż przy podłodze, a ich zewnętrzna część jest montowana na zewnątrz. Klimatyzatory podłogowe są instalowane pod oknami i wydmuchują schłodzone powietrze do góry.


Nowoczesne regulatory temperatury powietrza nie tylko chłodzą i ogrzewają pomieszczenia, ale także filtrują i oczyszczają powietrze, chronią przed pleśnią i nadmierną wilgocią. Stale rozwijające się technologie zapewniają łatwą i wygodną obsługę klimatyzatorów – obecne modele potrafią modulować ich moc, dzięki czemu skutecznie oszczędzają energię i utrzymują optymalną temperaturę. Klimatyzatory o zmiennym trybie pracy i nowoczesne rozwiązania technologiczne dostosowują się do potrzeb ludności, takie jak klimatyzatory GREE, które lubią klienciposiada funkcję „feel”, która pozwala utrzymać żądaną temperaturę w miejscu, w którym umieszczony jest panel sterowania: w sypialni, salonie, gabinecie lub innej przestrzeni. Wszystkie nowoczesne klimatyzatory posiadają funkcję Wi-Fi, dzięki czemu można je wygodnie obsługiwać telefonicznie, co jest niezwykle praktyczne i wygodne, jeśli np. przed powrotem do domu chcemy ustawić żądaną temperaturę.

Dlaczego ważny jest producent i specjalista ds. sprzedaży?

GreenKW, jedna z największych firm zajmujących się sprzedażą i montażem systemów grzewczych na Śląsku, przypomina, że ​​przy wyborze klimatyzatora bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na markę. Wybierając sprzęt renomowanych światowych producentów, masz pewność wysokiej jakości klimatyzatora, profesjonalnego serwisu gwarancyjnego oraz łatwości obsługi sprzętu. Niestety sprzęt takich producentów jest zwykle droższy. Osoby poszukujące optymalnego stosunku ceny do jakości muszą mieć przynajmniej minimalną wiedzę na temat technik klimatyzacji. Aby nie popełnić błędu, zapraszamy do konsultacji z pracownikami naszej firmy, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i udzielą szczegółowych porad. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala naszym pracownikom szczegółowo omówić niuanse techniczne sprzętu,