Czyszczenie kanałów systemów wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji

„Gdybyś mógł zobaczyć, ile brudu jest w kanałach wentylacyjnych niektórych instytucji i restauracji, nie postawiłbyś stopy w tych instytucjach” – mówi jeden z inżynierów GreenKW.

Dyrektor firmy GreenKW , która min. czyści systemy wentylacyjne, mówi, że się to zdecydowanie zmienia. Jego zdaniem pobłażliwe podejście do czystości systemów wentylacyjnych już powoli mija.

Chociaż przepisy przeciwpożarowe, polskie normy higieniczne i budowlane przepisy techniczne dotyczące konserwacji budynków wymagają regularnego czyszczenia kanałów nawiewnych, w rzeczywistości nie zawsze tak jest. Zwykle ludzie wracają do rozsądku dopiero wtedy, gdy zdarzy się wypadek – pożar w kuchni lub wzrost skażenia mikrobiologicznego. Tak więc brudne kanały wentylacyjne bardzo często działają jak powolny i cichy zabójca.

Brud spala się i gromadzi różne zanieczyszczenia mikrobiologiczne (bakterie, wirusy i grzyby)

Czasami trudno sobie wyobrazić, skąd i jak „zdobyliśmy” wirusa, skąd się wzięliśmy. Możliwe, że chorobę lub alergię wywołały bakterie, wirusy lub grzyby (np. pleśń) z zabrudzonego systemu wentylacyjnego.

Jeśli filtry są wymieniane częściej lub przynajmniej wiadomo więcej w systemach rekuperacji lub klimatyzacji, często nie wiemy lub po prostu zapominamy o czyszczeniu kanałów w systemie wentylacyjnym.

Brud dostaje się do powietrza w pomieszczeniu z systemu wentylacyjnego i jest wdychany z powietrzem. Bakterie, wirusy i grzyby gromadzą się i rozmnażają w pyle, powodując ostre choroby zakaźne i inne przewlekłe choroby, które są długotrwałe i niedrogie w leczeniu.

W każdym budynku toczy się życie – praca, produkcja, ruch ludzi. Kanały wentylacyjne bardzo brudzą się kurzem tam, gdzie życie jest bardziej intensywne i spowodowane procesem produkcyjnym – w kompleksach sportowych, pralniach, zakładach sprzątających, piekarniach, szwalniach, restauracjach itp. Jeśli w pomieszczeniu jest więcej wilgoci (pomieszczenia basenowe, mokre warsztaty produkcyjne), bakterie, wirusy i grzyby, które zadomowiły się w powietrzu w przewodach, namnażają się niezwykle szybko. Specjaliści z GreenKW mówią, że w ich praktyce zdarzały się takie obiekty, w których kanały pyłowe były zatkane na całej średnicy.

Kolejnym zagrożeniem w przewodach pyłowych jest pożar. Pył jest wysoce łatwopalny, a najmniejsze przypadkowe iskrzenie może zniszczyć budynek i mienie, nie mówiąc już o zagrożeniu życia ludzkiego.

montowanie klimatyzatorów - zasady
czysta wentylacja bez wilgoci!

Jak czyścić kanały

Przede wszystkim przestudiuj projekt systemu wentylacyjnego, jeśli czegoś takiego nie ma, nie ma problemu. Specjaliści GreenKW oceniają system wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji (dalej – system) i jego funkcje na miejscu. Następnie przeprowadza się inspekcję wideo kanałów systemu za pomocą profesjonalnej kamery wideo, zapewnia się czyszczenie kanałów bezpłatnie. Po zakończeniu prac porządkowych ponownie przeprowadzana jest inspekcja wideo, aby wyraźnie zobaczyć wynik.

Nasza firma zajmuje się konserwacją oraz montażem systemów wentylacji w miejscowościach:

Zbrosławice, Tworóg, Połomia, Pyskowice, Toszek, Zabrze, Gliwice, Gierałtowice, Tarnowskie Góry, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Żory, Rybnik, Wielowieś, Księży Las, Bytom, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Pławniowice, Kopienica, Wieszowa, Lubliniec, Strzelce Opolskie, Miasteczko Śląskie, Mierzęcice, Kędzierzyn-Koźle, Mikołów, Częstochowa, Kraków, Wadowice, Oświęcim, Tychy, Rybnik, Aleksandria, Babienica, Blachownia, Biskupice, Bobrowniki Śląskie, Boronów, Borowiany, Boruszowice, Brynek, Brynica, Brzeziny Śląskie, Bytom, Celiny, Chechło, Chorzów, Ciasna, Cisiec, Cisownica, Cynków, Czechowice-Dziedzice, Czekanów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Długomiłowice, Dobrodzień, Drutarnia, Gliwice, Głubczyce, Goczałkowice-Zdrój, Goleszów,Rybnik, Rzeczyce, Rzędkowice, Sączów, Siemonia, Sierakowice, Siewierz, Sławków, Sopot, Sosnowiec, Sośnicowice, Solarnia, Sowice, Smolnica, Stare Tarnowice, Starokrzepice, Stolarzowice, Strąków, Strzybnica, Strzelce Opolskie, Sucha, Szałsza, Stare Koźle, Śródmieście-Centrum, Świerklaniec, Świnna, Tarnkowa, Tarnowskie Góry, Tąpkowice, Toszek, Trachy, Tworóg, Tworóg Mały, Tychy, Wielowieś, Wieszowa, Wilkowice, Wilkowiczki, Wodzisław Śląski, Wojkowice, Wojska, Woźniki, Wyrazów,

Gorzyce, Gostyń, Góra Siewierska, Górniki, Hanusek, Herby, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Jemielnica, Jerzowa, Kalety, Kamieniec, Kamińsko, Katowice, Karchowice, Kędzierzyn Koźle, Kiczora, Kieleczka, Kleszczów, Kłobuck, Knurów, Kocury, Kochanowice, Kokotek, Koszęcin, Kotowice, Konopiska, Koty, Kozłowa Góra, Kozłów, Krupski Młyn, Krzyżowa, Krzepice, Księży Las, Laryszów, Lasowice, Lisów, Lubliniec, Łącza, Łubie, Lubecko, Miasteczko Śląskie, Miedary, Mierzęcice, Mikołeska, Mikołów, Miotek, Morsko, Mysłowice, Nakło Śląskie, Niewiesze, Nowa Cerkiew, Niezdrowice, Niezdara, Nowa Wieś, Nowe Chechło, Ogrodzieniec, Olesno, Opatowice, Orzech, Orzesze, Opole, Osada Jana, Ossy, Ożarowice, Paczyna, Pątnów, Piasek, Piekary Śląskie, Pisarzowice, Pniowiec, Poczesna, Połomia, Porąbka, Poręba, Psary, Potępa, Przeczyce, Przezchlebie, Przeczyce, Pszczyna, Ptakowice, Pyrzowice, Pyskowice, Racibórz, Radzionków, Repty, Repty Śląskie, Rokitno Szlacheckie, Ruda Śląska, Rudniki, Rudziniec, Rudno, Rybna, Zabrze, Zajączki Drugie, Załęcze Małe, Zarzecze, Zawady, Zbrosławice, Zdów, Zebrzydowice, Zendek, Żarki Letnisko, Żernica, Żerniki, Żędowice, Ziemięcice, Żory, Żyglin, Żyglinek

Czyszczenie i dezynfekcja ozonem pomieszczeń i kanałów

Czasami odwracamy głowę, aby poprawić powietrze w pomieszczeniu, wyeliminować nieprzyjemne, a nawet szkodliwe zapachy. Ozonowanie wewnętrzne jest idealne do tych celów.

Ozon to substancja naturalna, ekologiczna nowoczesna medycyna bez skutków ubocznych. Istnieje nawet osobna dziedzina medycyny – terapia ozonem, która ratuje przed wieloma chorobami, pomaga zachować zdrowie.

GreenKW, firma sprzątająca kanały wentylacyjne , używa certyfikowanych przez UE generatorów ozonowania ActivO i Panther-S (Izrael) do skutecznego czyszczenia, dezynfekcji i dezodoryzacji powietrza w pomieszczeniach. Ozon niszczy bakterie, wirusy i grzyby, rozkłada niebezpieczne toksyny i chemikalia oraz usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Ta metoda czyszczenia jest niezwykle skuteczna w zabijaniu grzybów pleśniowych poprzez rozbijanie ich od wewnątrz, a jeśli pomieszczenie jest pozostawione niesprzyjające wzrostowi, nie regeneruje się i mnoży ściany komórkowe bakterii i zabija je 300 razy szybciej niż chlor).

W ten sposób dezynfekowane jest powietrze w wielu pomieszczeniach przemysłowych i mieszkalnych, ponieważ proces jest szybki, wydajny i w przeciwieństwie do chemicznych środków dezynfekujących nie ma skutków ubocznych.